Miesięczne archiwum: Październik 2014

Otrzęsiny

kot

Ach, co to był za dzień……..
13 października uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Nauczyciela oraz oficjalnie powitać pierwszoklasistów w gronie uczniów, czyli przygotowali Otrzęsiny 2014.

Po miesiącu zapoznawania się z warunkami nauki w szkole, nauczycielami i ich wymaganiami, nowymi klasami oraz koleżankami i kolegami z klas starszych, odbyły się otrzęsiny. Uczniowie klas pierwszych dzielnie przeszli próby „kotowania”. Przyjęcie pierwszaków do braci szkolnej to nie lada wydarzenie. Jak pomóc im przejść chrzest bojowy, by mogli stwierdzić: ,,Pierwsze koty za płoty” ? Nasz scenariusz zapewnił wspaniałą zabawę zarówno uczniom jak i nauczycielom.
Starsi uczniowie przygotowali różne konkurencje, zarówno dla uczniów, jaki ich wychowawców np. kto pierwszy wypije mleko, kto zje plasterek cytryny bez skwaszonej miny, kto najlepiej poznał szkołę. Ostatecznie wszystkie klasy szczęśliwie ukończyły wszystkie konkurencje, zaś najlepszą okazała się klasa I LOS. Po złożeniu uroczystego ślubowania, pierwszaki stały prawnymi uczestnikami społeczności szkolnej.

DSC00149 DSC00167 DSC00172 DSC00178 DSC00189 DSC00206 DSC00207

Dzień chłopaka w naszej szkole

W tym dniu szczególnym  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami przygotował dyskotekę. Wesoło i humorystycznie przebiegły konkursowe zmagania, których celem było wyłonienie Super Chłopaka. Nasi koledzy znakomicie wypadli w czasie śpiewania i tańca, gorzej było z wiązaniem krawatów. W pracach majsterkowych  wszyscy zdobyli maksymalną  ilość punktów. Znakomicie poradzili sobie ze znajomością tytułów różnych książek.
Wybór był niezwykle trudny…..
Super Chłopakiem nr 1 został Daniel Ostapiuk uczeń 2 LOS
Super Chłopakiem nr 2 został Tomasz Giłej uczeń  2 k/s