Miesięczne archiwum: Grudzień 2014

Szkolna wigilia

Szkolna wigilia
Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych, dlatego w naszej szkole wigilii nie świętujemy sami w klasach. Co roku spotykamy się wszyscy w szkolnej stołówce, aby podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy, zjeść wigilijne potrawy przygotowane przez Mistrza Pana Zbyszka i jego pomocników. Teatr Bis przygotował sztukę o aniołach, które przed świętami mają dużo pracy. W czasie wigilii został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wszystkim obecnym na wigilijnym spotkaniu dziękujemy za tak wspaniały czas spędzony w bardzo miłym gronie.

 

 

Ozdoby świąteczne………

Ozdoby świąteczne………
W tym roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pt. „Najładniejsza ozdoba świąteczną”.
Cele konkursu: – rozwijanie kreatywności młodzieży – kultywowanie tradycji świątecznych – rozwijanie wyobraźni plastycznej – rozwijanie zdolności manualnych – inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych – rozwijanie wrażliwości estetycznej na sztukę plastyczną .
Nagrody otrzymali:
I miejsce: I LOS
II miejsce: III K/S
III miejsce: III H
Wyróżnienie:
Klasy: III LOS, I K/S, II LOS
Przyznano także nagrody pocieszenia:
Klasy: I H, II H, II K/S
Nagrody w wielkim teście wiedzy o św. Mikołaju otrzymali:
Uczniowie z klasy I i III LOS , główna księgowa- Pani Violetta Rachwalska, konserwatorzy- Panowie Andrzej Białk i Marian Reszka.
G R A T U L U J E M Y!!!!!

Uwaga Internauci !!!!!
Na naszej stronie na Facebooku możecie głosować na najładniejszą waszym zdaniem ozdobę. Czekamy na Wasze głosy do 07.01.2015r.

„Dziwny jest ten świat”

„Dziwny jest ten świat”
Zawsze w grudniu Pani Barbara Jagodzińska zaprasza nas do biblioteki na wystawę poświęconą znanej osobie. Wystawa jest ważnym corocznym wydarzeniem kulturalnym w naszej szkole. W tym roku mogliśmy bliżej poznać twórczość Czesława Niemena – znakomitego muzyka i piosenkarza. Dzięki takim spotkaniom poszerzamy naszą wiedzę, a dla niektórych jest to uczta dla duszy. Dziękujemy Pani Barbarze za rozwijanie wrażliwości uczniów i upowszechnianie szeroko pojętej kultury.

 

Mikołajki

5 grudnia w szkole zaroiło się od mikołajkowych przebierańców. W zabawie , zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski wzięli udział wszyscy – uczniowie i pracownicy szkoły.
Mikołaje z Samorządu przeprowadzili wielki test wiedzy o świętym Mikołaju, później odbyła się loteria mikołajkowa i zabawy przy świątecznej muzyce.
Równolegle uczniowie brali udział w zajęciach origami, gdzie stworzyli przepiękne papierowe ozdoby świąteczne.