Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Konkurs gastronomiczny

Eliminacje do konkursu gastronomicznego odbyły się 10 marca 2015 r. W półfinale udział wzięli uczniowie szkoły zawodowej z kl. II i III kucharz. Adepci sztuki kulinarnej pod czujnym okiem p. E.Piskorz  i p.Zbyszka Weissgerbra, zmagali się z zadaniami niebanalnymi.
A oto efekt smakowitych i estetyczne podanych potraw, sporządzonych przez Pawła Bieszke i Anię Rogaczewską.

Dzień Otwarty

W godz. 10.00-12.00 odwiedziło nas bardzo dużo gimnazjalistów chcących poznać ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2015/2016. W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszej szkole, jak można spędzić ciekawie czas po szkole, jakie mamy koła zainteresowań, drużyny sportowe oraz inne ciekawostki. Zawsze z niecierpliwością czekamy na ten dzień. Dla gości przygotowujemy różne atrakcje, ponieważ nie chcemy, aby ten dzień był kojarzony tylko z suchym zwiedzaniem szkolnego budynku. Jak co roku przygotowaliśmy wystawy tematyczne przedstawiające nasze osiągnięcia. Chwaliliśmy się ozdobami wykonanymi techniką Origami, nową klasą dla hotelarzy. Goście mogli zagrać w ekologiczne warcaby i historyczne gry planszowe, a nawet poćwiczyć na siłowni. Z prezentacji multimedialnej rodzice oraz uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienne życie w naszej placówce. Uczniowie uczący się w zawodzie kucharz przygotowali słodki poczęstunek. Największą atrakcją tego dnia był koncert muzyka Arci- grającego muzykę reggae/ dancehall/ dub/ hip-hop.
Wszystkim Gościom dziękujemy za odwiedziny.

Wolontariat

Wiosna już tuż, tuż, ale my pamiętamy, że bezdomne zwierzęta potrzebują naszej pomocy niezależnie od pogody czy pory roku. Zebraliśmy karmę, kołdry i koce dla 260 psów i 150 kotów, mieszkańców Ciapkowa. Co tu dużo mówić, nie starczyło dla każdego :( Dlatego powtórzymy naszą akcję w maju. Zwierzęta potrzebują naszej pomocy przez cały rok!

Na zdjęciach Marcin i Krystian wypakowują dary dla Ciapkowa.

Spotkanie z policją

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem, dlatego co roku zapraszamy przedstawicieli policji do naszego ośrodka. Oprócz dużej ilości informacji o karach za niewłaściwe zachowanie, pogłębiliśmy swoja wiedzę na temat pracy policjanta. Najciekawszym momentem spotkania była możliwość zadawania pytań przez uczniów, a było ich bardzo dużo. Na każde pytanie dostaliśmy rzetelną odpowiedź.