Miesięczne archiwum: Kwiecień 2016

Pożegnanie klasy III liceum.

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Kończy się prosta drogą, którą wspólnie wędrowaliście, pokonując drobne przeszkody i życzliwie pomagając tym, którzy od czasu do czasu się potykali. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak
wiele. POWODZENIA!

Wydaje się chwilą
długą przerwą zaledwie
Wasze w szkole, z nami, kształcenie.
Wspólne kucie i kłótnie
miłości i szara codzienność
w przyjaźniach, chwil smutnych, godzenie.
Dziś przed Wami dróg rozdroże
samodzielnych wyborów trud.
Idźcie mądrze i rozsądnie
przekraczając dorosłości próg.
A pożegnanie?
to niepotrzebna łez przyczyna
bo nic się, dla Was, nie kończy
lecz właśnie…
zaczyna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 21 22 23  25 26 27  29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

VI KONKURS KRÓTKIE FORMY FILMOWE – FINAŁ

Zespół „Gdyńska Kapsuła Czasu” zdobył II nagrodę etiudą filmową „Człowiek człowiekowi człowiekiem” w VI KONKURSIE KRÓTKIE FORMY FILMOWE organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Gdyni. Celem konkursu jest uświadomienie młodzieży na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością oraz potrzebą poszanowania praw autorskich, w szczególności własności intelektualnej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 3 4 5

DZIEŃ OTWARTY

11.04.2016  w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Było np. wspólne gotowanie, artystyczne składanie ręczników, próba teatralna zespołu Bis oraz warsztaty trashartu i upcyclingu.
Ten dzień  był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji. Mamy nadzieję, iż  z wieloma uczniami spotkamy się w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia we wrześniu.

Wycieczka do Szwecji.

Tradycyjna już wiosenna wycieczka do Szwecji odbyła się w dniach 07-09.04.2016 r.
Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę autokarową po południowej Szwecji.
Zwiedziliśmy miasto Kalmar z jego renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą.  Następnie przejechaliśmy ponad 6-kilometrowym mostem nad  Cieśniną Kalmarską na wyspę Olandię. Most został zbudowany w 1972 r. , niegdyś był to  najdłuższy most w Europie.
Podziwialiśmy krajobrazy Olandii ze skałami wapiennymi i niską roślinnością stepową. Zwiedziliśmy ruiny zamku Borgholm na wysokim brzegu w zachodniej części wyspy oraz drewniane wiatraki z XIX wieku; symbol Olandii.
Mieliśmy okazję do poznania pisma runicznego i elementów mitologii nordyckiej, oglądając kamień runiczny w Lerkaka. Zwiedziliśmy także największe na wyspie grodzisko wikingów w Graborg.

DSC05599 DSC05604 DSC05618 DSC05619 DSC05621 DSC05646 DSC05655

WOJEWÓDZKI KONKURS „NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE KUCHARZ 2016”

Jak co roku nasi uczniowie w zawodzie KUCHARZ uczestniczyli w konkursie gastronomicznym w Wejherowie. W tym roku konkurs organizowany był pod hasłem „KASZOMANIA”. Podczas eliminacji szkolnych do konkursu zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy III K/S – Paweł Bieszke i Tomek Giłej. Uczniowie Ci wykazali się wysokim poziomem sztuki kulinarnej. Umiejętności praktyczne szczególnie Pawła były dostrzeżone przez przewodniczącego niezależnej komisji i nie szczędził pochwał na temat jego umiejętności kulinarnych.

Eliminacje do konkursu w szkole.
kucharze

„Och, gdyby nie ten test, wszystko potoczyło by się inaczej”
testtest2

Oto zmagania uczestników konkursu:
zmagania2zmagania3 zmagania4

Placuszki z kaszy manny z pepperonatą w wykonaniu Pawłaplacuszki

Mus z kaszy manny w wykonaniu Tomka
mus z kaszy

Było ciężko ale daliśmy radę :)
było ciężko2  było ciężko

Nie do wiary, że takie smaczne i różnorodne potrawy można sporządzać z kaszy, a nawet brownie.
brownie

Dzień Zdrowego Odżywiania

W środę 6 kwietnia Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną na smakowitą imprezę pod hasłem „Dzień Zdrowego Odżywiania” Dzięki krótkiej prelekcji Pani Pielęgniarki mogliśmy dowiedzieć się na czym polega racjonalne żywienie i jakie produkty powinniśmy spożywać dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Potem w krótkim quizie mogliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę. Dużym zainteresowaniem cieszył się kulinarny pokaz pt. „Zdrowa kanapka” w wykonaniu naszych kucharzy Tomka i Mateusza z kl. III K/S.  Rozstrzygnięty też został konkurs na ulotkę o zdrowym żywieniu. Na koniec zaś z wielką ochotą degustowaliśmy zdrowe soki, owoce i sałatkę owocową przygotowaną przez uczniów z klasy kucharzy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  28 29

Półfinały Konkursu Policyjnego „Krótkie Formy Filmowe” – 5.04.2016

Już od sześciu lat Komenda Miejska Policji w Gdyni organizuje konkurs o tematyce profilaktycznej pt. Krótkie Formy Filmowe. W tym roku nasza szkoła miała swój debiut filmowy. Nakręciliśmy film o przeciwdziałaniu cyberprzemocy pt.”Człowiek człowiekowi człowiekiem”.  Impreza miała miejsce  w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W konkursie wzięło udział aż 14 ekip filmowych z gdyńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po burzliwych obradach jury wytypowało cztery szkoły do finału, w tym nas.
Finał konkursu 27.04.2016r.
GRATULUJEMY!!! TRZYMAMY KCIUKI ZA FINAŁ:)

A oto nasz film:

CAM06706 CAM06710 CAM06714 CAM06717