Miesięczne archiwum: Maj 2016

Przegląd Twórczości Teatralnej „My zaczarowani teatrem”

NAPISJak Pierot Colombinę
Jak Romeo swoją Julię
A Don Kichot Dulcyneę
Tak Basia swoją Igę
A zwierz zdrów przebiega knieje.
Tak my teatr ten wspaniały
Wielkie magiczne przestrzenie
Cali sobą wypełniamy
Wywołując: miłości, dramaty, duchów cienie…
Tu teatr, wszystko inne niż dotąd
Cytat za cytatem z rękawa się sypie
Bo lat ile? 10? 15? 20?
Hm… jubileusz za jubileuszem, za eventem event.
A gdy kurtyna pójdzie w górę
Oddech wstrzyma widz wzruszony
A na scenie już lat piętnaście BIS, kto?
Teatr nasz ogromny!
Więc w tym dniu, oprócz życzeń twórczej weny
I aktorów zdrowych kwiecie
Życzymy Wam byśmy (kiedyś ) na tej scenie
Obchodzili wspólnie, Przeglądu, pięćdziesięciolecie!

BMG, 2016

Jubileuszowy, XV Przegląd Twórczości Teatralnej „My zaczarowani teatrem”, który  od lat organizujemy w miesiącu maju, by uczcić w ten sposób szczególnie ważne dla nas majowe święto – Dzień Godności Osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym roku odbył się 19 maja jak zawsze w zaprzyjaźnionych murach Sali Widowiskowej 3 Flotylli Okrętów.

Powołując do życia Przegląd „My zaczarowani teatrem” kierowaliśmy się ideą zaprezentowania gdyńskich zespołów teatralnych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Już piętnaście lat Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 stara się zintegrować zespoły dając im szansę na wspólny występ na prawdziwej scenie. Poczuć się prawdziwymi aktorami poprzez poznanie twórczego procesu nad spektaklem, poprzez odpowiedzialną współpracę w grupie, po wreszcie, uczucie tremy, gdy podnosi się kurtyna i rozpoczyna się występ przed publicznością…

Tworzenie spektakli teatralnych to niezwykła forma terapii osób niepełnosprawnych. Tak wiele się dzieje artystycznie, teatralnie w szkołach, warsztatach terapii zajęciowej, że czujemy dumę, że od 15 lat możemy pokazywać na naszym Przeglądzie efekty całorocznej pracy gdyńskich zespołów teatralnych osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że z roku na rok przybywa na naszym Przeglądzie zespołów ze szkół integracyjnych. Sztuka nie zna granic. W teatrze każdy aktor jest ważny. W teatrze najważniejszy jest zespół i każdy pracuje na efekt pracy całej grupy.

„My zaczarowani teatrem” to Przegląd, w którym nie ma przegranych ani zwycięzców. Wszyscy uczestnicy  są nagradzani, a tym samym docenieni, zauważeni i potraktowani indywidualnie.
„My zaczarowani teatrem” to nasze wspólne, teatralne święto!

RAZEM Z NAMI ŚWIĘTOWAŁY ZAPRZYJAŹNIONE Z NAMI OD LAT
GRUPY TEATRALNE I MUZYCZNE:
uczestnicy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Warsztaty ekologiczne.

W czwartek 12 maja uczniowie klas: I LOS, II LOS, I HS oraz II H uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Bliżej Europy-Nowoczesne metody gospodarowania odpadami.
O godz. 8.30 podjechał pod szkołę autokar, który zawiózł uczniów do Eko Doliny w Łężycach, gdzie zwiedzaliśmy m.in. sortownię odpadów, segment demontażu sprzętu RTV/AGD oraz różne kwatery magazynowe. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach w siedzibie Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Zdjęcie0156 Zdjęcie0170 Zdjęcie0171 Zdjęcie0174 Zdjęcie0176 Zdjęcie0181 Zdjęcie0193 Zdjęcie0194 Zdjęcie0195

 

Konkurs na plakat.

W tym roku nieco inaczej świętowaliśmy majowe święta państwowe. Nasze nauczycielki zorganizowały konkurs na plakat, którego tematyka była związana z 1,2 i 3 maja. Każdy plakat był zrobiony z tych samych artykułów papierniczych.
I miejsce II hotelarz
II miejsce II LOS
III miejsce ex aequo  I h/s oraz I LOS.
GRATULUJEMY.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

1(2) 2(4) 3(4) 4(3) 5(3)