Miesięczne archiwum: Listopad 2016

Wycieczka do Warszawy, wizyta w Sejmie R.P.

Bardzo wczesnym rankiem we wtorek 21 listopada gdy niektórzy z Was jeszcze smacznie spali uczniowie klas I LOS, II LOS i I H pod opieką pani Marzeny i pani Joanny stawili się na dworcu Gdynia Główna i wsiedli do Pendolino, który w rekordowym tempie zawiózł ich do Warszawy.

1 2

Naszym celem były odwiedziny w Sejmie R.P. ale niemożliwe było abyśmy nie skorzystali z okazji i nie zwiedzili choć trochę naszej stolicy. Zgodnie z prośbą naszych szkolnych kibiców najpierw udaliśmy się na Pragę i zwiedziliśmy Stadion PGE Narodowy.

Potem krótki spacer po mieście i obowiązkowe fotki.

9 10

No i wreszcie długo oczekiwane wejście do Sejmu. Ach co to było za przeżycie chodzić po miejscach, które znaliśmy tylko z telewizji.

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Gdy wyszliśmy z Sejmu pojechaliśmy na Stare Miasto. Po drodze obejrzeliśmy Pałac Prezydencki i piękne świąteczne dekoracje. Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta, Rynek Starego Miasta. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki żeby z wysokości 114 m podziwiać naszą stolicę. 30 pięter pokonaliśmy super szybką windą w 20 sekund.

33 34

Na koniec tej emocjonującej wycieczki udaliśmy się do Złotych Tarasów żeby posilić się przed podróżą do domu.

A tu macie bonusik od pani Joanny, która przygotowała dla Was wesołą prezentację z naszej wycieczki.
Aby obejrzeć prezentację kliknij link poniżej:

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny „Najsprawniejszy w zawodzie”

9 listopada 2016r. nasi uczniowie klasy I Kucharz ; DAWID DĄBROWSKI i PATRYK KASPROWICZ wraz z nauczycielem p. Elżbietą Piskorz udali się na Gastronomiczny Konkurs Wojewódzki „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”, który odbył się w Gdańsku. Tematem przewodnim konkursu były „Warzywne przystawki-odżywiaj się zdrowo i kolorowo”. Chłopcy pod czujnym okiem Pana Zbyszka Weissgerbera – naszego szkolnego Mistrza Kuchni szlifowali umiejętności potrzebne do wykonania spring rollsów. Choć zadanie – jak na uczniów pierwszej klasy – nie było łatwe. Ogromne zainteresowanie zawodem oraz silna motywacja chłopców spowodowała, że uczniowie poradzili sobie z zadaniem. Swoim zaangażowaniem, samodzielnością i wytrwałością w pracy zostali zauważeni przez Prezesa Fundacji „Sprawni Razem” i otrzymali Nagrodę Specjalną, która sprawiła dużą radość.
1 2
                                                                                                                  Szkolne eliminacje do konkursu

Wielość składników na stanowiskach zapowiada jak ciężka praca czeka chłopców w ciągu najbliższych dwóch godzin, a sprawne krojenie warzyw budzi podziw Prezesa Fundacji „Sprawni Razem”

5 6
Proszę, jakie zaangażowanie wykazują uczniowie. Trzeba nie lada umiejętności przy zwijaniu spring rollsów.

Uff…, skończone zadanie.

8 9
Nagroda specjalna dla uczniów naszej szkoły wręczona przez prezesa Fundacji „Sprawni Razem” i uczestnicy VI Wojewódzkiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez nauczycielki języka polskiego, w którym udział wzięli uczniowie trzech klas. Swój debiut sceniczny mieli uczniowie klasy pierwszej LO.  Uczniowie przedstawili w przystępny i obrazowy sposób losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Finał Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych.

09.11.2016 w Księgarni Vademecum odbył się finał Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych Historycznych. Rozgrywkę poprowadził Pan Norbert  Kaznowski. Nagrody dla uczniów ufundował Urząd Miasta Gdynia, a dla nauczycieli Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Gdyni. Gimnazjaliści grali w grę „Pan tu nie stał” czyli kolejkowe bitwy rodem z PRL-u. Gracze przenieśli się na chwilę do czasów PRL-u. Czasów gigantycznych kolejek do sklepów i walki o każdy towar. Gra trwała około godziny. Było bardzo interesująco. Każdy z graczy miał swoją strategię, a minę wręcz pokerową. Licytowali zawzięcie deficytowe towary rzucane do sklepów. Nie było to jednak takie łatwe, ponieważ inni gracze również marzyli o butach Relax czy magnetofonie szpulowym.
Zwycięzcą okazał się Rafał Goławski z Gimnazjum nr 7. Drugie miejsce zajął Abou Khodr Ali z Gimnazjum nr 3. Następna była Natalia Janik z Gimnazjum nr 15 oraz Karol Godzina z SOSW nr 1. Wszystkim graczom serdecznie gratulujemy.
Sponsorom serdecznie dziękujemy, a gimnazjalistów zapraszamy za rok.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH HISTORYCZNYCH

Jak co roku jesienią w naszej szkole odbywa się Turniej Gier Planszowych Historycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych. W sobotę do rozgrywek przystąpili  uczniowie z Gimnazjum nr 15, 7, 3 oraz uczniowie z SOSW nr 1 w Gdyni. W tym roku turniej odbywał się  w dwóch etapach, najpierw rozgrywki szkolne, a potem finał w Księgarni Vademecum. Gimnazjaliści grali w „Historię Polski”, „Pan tu nie stał”, „Historię o Gdyni” oraz rozwiązywali krzyżówkę o naszym mieście.  Wszystkie szkoły  zakwalifikowały się do finału. Najlepsi gracze to: Natalia Janik, Karol Godzina oraz Rafał Goławski.