Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Szkolne Koło Wolontariuszy

Nasze wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariuszy składały życzenia świąteczne w DPS z ulicy Pawiej. Wręczały własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne.
Edyta i Angelika otrzymały piękne podziękowania od pani dyrektor DPSu
Lilianny Szewczuk-Putrym, na zakończenie ich edukacji szkolnej i działalności wolontariackiej.

Magiel Teatralny 2017

W tegorocznym Konkursie – Magiel Teatralny 2017 nasza grupa teatralna zajęła I miejsce w tym konkursie. Nagrody za wyróżniającą grę aktorską otrzymali : Jarosław Gliński, Maciej Miadziółko oraz Marta Popławska.

Zespół przedstawił adaptację własną opowiadania „Szczęśliwy Książe” wg. Oskara Wildea.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Konkurs Ekspert E.E. – Zbiórka elektroodpadów w Szkole.

W dniu 3 kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja zbierania elektroodpadów w ramach Konkursu Ekspert Elektroodpadów czyli w trosce o środowisko. Dzięki wielkiemu  zaangażowaniu całej społeczności szkolnej w tym roku udało się nam zebrać tyle odpadów, że zostały zapakowane aż na dwa samochody.
Najwięcej punktów za zebrane odpady otrzymali:
Michał Niedzielski – 1134 pkt.
Robert Kolke – 231 pkt.
Michalina Pawelec – 197 pkt.
Edyta Lange – 110 pkt.
Kasia Dylewska – 80 pkt.

1 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13 14 16 17

DEKORACJA STOŁU WIELKANOCNEGO – KONKURS

10 kwietnia 2017r. w sali 108 odbył się konkurs pod hasłem  DEKORACJA STOŁU WIELKANOCNEGO. W konkursie wzięło udział 2 uczniów z klasy III h oraz 2 uczennice z klasy I h.

Przy ocenie jury brało pod uwagę:
- estetykę wykonania
- poprawność nakrycia stołu
- pomysłowość

Wyniki konkursu:
I miejsce – Szymon Zabolski
II miejsce – Natalia Grabowska oraz Sandra Orlikowska
III miejsce – Sylwia Szur
DSC_1259 DSC_1260 DSC_1270 DSC_1272 DSC_1274

„Mistrz savoir-vivre”.

W dniu 03.04.2017 odbył się pierwszy etap ogólnoszkolnego konkursu o tytuł „Mistrza savoir-vivre”. Uczniowie wszystkich klas LO i ZSZ wzięli w nim udział. Musieli wykazać się znajomością zasad savoir vivre’u, a w szczególności:

1. powitanie, prezentacja, pożegnanie,
  2. sztuka prowadzenia rozmowy,
  3. zachowanie się w kinie, restauracji, na koncercie, podczas podróży, w pracy, na specjalnych uroczystościach,  na ulicy itp.,
  4. odpowiedni ubiór na różne okazje,
  5. organizowanie przyjęcia,
  6. czystość, luźne uwagi i spostrzeżenia (takt, dyskrecja, tolerancja, rozczarowanie, pochlebstwa, pochopne osądy itp.).

Natomiast 05.04.2017r.  uczniowie, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów z części pisemnej przystąpili do II etapu -  części praktycznej, na którą składały się 4 zadania:

•  ułożenie z rozsypanki wyrazowej zdania związanego z kulturą i jego omówienie
  • na podstawie obrazków wskazać, które zachowania są niewłaściwe  i dlaczego
  • znajomość  właściwego zachowania się w danej sytuacji
  • wykazanie się znajomością nakrywania do stołu  (prawidłowe rozpoznanie sztućców, nakrycie stołu do podanego menu, złożenie serwetki według wzoru)

Wyniki konkursu:
I miejsce- Jonatan Żołędziowski
II miejsce- Paweł Gałązka
III miejsce-Alan Białczak

DSC_1219 DSC_1223

DSC_1227 DSC_1231

Konkurs na plakat pt.” „Mój wygląd świadczy o mnie”.

W marcu został ogłoszony konkurs na plakat pt.” „Mój wygląd świadczy o mnie”.
Uczniowie klas wykonywali go na godzinach wychowawczych lub samodzielnie.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 04.04.2017r. Najciekawsze plakaty zostały wywieszone na gazetce szkolnej a jury przyznało 3 miejsca, które otrzymały dyplomy:

I miejsce – klasa III Hotelarz

II miejsce – Beata Buszko

III miejsce – Marta Popławska

DSC_1198 DSC_1199 DSC_1200 DSC_1201 DSC_1203

DZIEŃ OTWARTY

W sobotę 1 kwietnia progi naszej szkoły przekroczyli gdyńscy gimnazjaliści,
którzy od września chcą rozpocząć naukę w naszej placówce. Gimnazjaliści wraz z rodzicami mogli zajrzeć do każdej klasy, w której mogli rozwiązać quiz z języka angielskiego lub wziąć udział w warsztatach o wodzie i zagrać w grę „Wisłą do Bałtyku”
lub wykonać ciekawe doświadczenia chemiczne związane z naszą wodą. W pracowni hotelarskiej mogli nauczyć się prawidłowego nakrywania świątecznego stołu oraz dekoracyjnego składania ręczników. Kto chciał mógł też zajrzeć do szkolnej siłowni i popracować nad wiosenną figurą lub przygotować palmę wielkanocną oraz wziąć udział w próbie szkolnego teatru.  Na koniec w kawiarence szkolnej pod okiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu nasi goście uczyli się dekorowania mazurków wielkanocnych.  Po szkole gości oprowadzali nasi uczniowie, opowiadając ciekawostki z życia naszej szkoły.  Zadowoleni goście z własnoręcznie udekorowanym mazurkiem opuszczali mury naszej szkoły.
2 3 w1 w4 w2 w3  w5w6 w7 w8 w9 z1 z2 z3 z4

20170401_092305  20170401_104543

20170401_093618

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS „NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE KUCHARZ”

Jak co roku nasi młodzi kucharze pod bacznym okiem nauczycieli zawodu Pani Elżbiety
Piskorz i Pana Zbyszka Weissgerbera szlifują swoje umiejętności zawodowe, aby stawić czoła konkurencji.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „ZIEMNIAKI W ROLI GŁÓWNEJ” .
W eliminacjach szkolnych mogli więc brać udział uczniowie klasy pierwszej – wszak materia im jest już dobrze znana. Komisja wyłoniła dwóch uczniów z klasy pierwszej kucharz – Dawida Dąbrowskiego i Patryka Kasprowicza. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej i praktycznej.

DAWID z części teoretycznej otrzymał jako jedyny z uczestników maksymalną ilość punktów, PATRYK także poradził sobie dobrze. W części praktycznej obaj dali z siebie wszystko. Potrawy, które zaprezentowali były wykonane w sposób profesjonalny mimo, że poziom trudności wykonania potraw był bardzo wysoki.

A oto zdjęcia potraw, które wykonali:

Eliminacje do konkursu

Część pisemna konkursu

Dufinki ziemniaczane

Knedelki ziemniaczane

Najlepsi kucharze 2017
A tak integrowali się nauczyciele podczas konkursu