Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca pożegnaliśmy koleżanki i kolegów z trzeciej klasy zawodowej. Po raz ostatni spotkaliśmy się z nimi na szkolnej stołówce. Absolwenci oprócz świadectw otrzymali również dyplomy i nagrody za konkursy, wolontariat, zajęcia teatralne, sportowe sukcesy.
Jonatan otrzymał Nagrodę Dyrektora nie tylko za bardzo dobre wyniki w nauce, ale za pomocną dłoń dla innych.
Podczas tej uroczystości zostali nagrodzeni także pozostali uczniowie z naszej szkoły. Nagrody odbierali za udział w konkursach ekologicznych, ortograficznym, matematycznym, sportowym oraz z przedmiotów zawodowych. Nie zabrakło też nagród dla członków szkolnego teatru BIS.

2(1) 3(1)4(1) 5(1)6(1) 7(1)8(1)9(1)10 1112 1314 15

GALA – EKOLOGIA 2017

W czwartek 8 czerwca uczestniczyliśmy w miłej uroczystości „Podsumowania Działań
Ekologicznych 2016/2017″, która odbyła się w Parku Naukowo-Technologicznym.
Jak co roku nasza Szkoła otrzymała wiele nagród i wyróżnień.
Otrzymaliśmy:
I MIEJSCE – w konkursie „Ekspert E.E.” (zbiórka elektroodpadów) – nasz tegoroczny wynik był porażający, zebraliśmy 2 tony i 602 kg elektrośmieci, co daje nam 36,14 kg elektrośmieci na osobę!!!
Ogromna w tym zasługa Michała Niedzielskiego, który sam zebrał elektrośmieci
za rekordową liczbę 1134 pkt. i tym samym uzyskał I MIEJSCE i w całej Gdyni, nikt nie był w stanie przebić jego punktów.
I MIEJSCE – w konkursie „Mała nakrętka – wielki problem” zebraliśmy 2,51kg
nakrętek na osobę.
Uzyskaliśmy też po raz kolejny tytuły:
LIDER LOKALNEJ EKOLOGII
EKSPERT E.E.
Za wszystkie konkursy otrzymaliśmy wspaniałe nagrody rzeczowe dla szkoły:
Urządzenie wielofunkcyjne, Mini wieżę oraz aparat fotograficzny.

Uroczystość była też okazją do podziękowania paniom: Ewie Baranowicz i Marzenie
Jaworskiej, które w marcu zorganizowały XI  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZDOBYCIA PRZEZ NAS TYCH WSPANIAŁYCH WYRÓŻNIEŃ.
LICZYMY NA WAS W PRZYSZŁYM ROKU :)

3 4 5 6 7                                         8  9

10 11 12 13 14 15 16 17 18                                          19 20 21 22

Gdyński Magiel Twórczy

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w Parku Rady Europy na IX edycji Gdyńskiego Magla Twórczego, którego „celem jest budowanie lokalnej świadomości społecznej związanej
z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami”. Kiedy uczeń naszej szkoły wystąpił na scenie recytując wiersz, inni uczniowie częstowali babeczkami i roznosili ulotki informacyjne. Mieliśmy możliwość poznania oferty różnych gdyńskich warsztatów terapii zajęciowej oraz twórców lokalnego rękodzieła. Bawiliśmy się
wspaniale podczas współczesnej interpretacji „Zemsty” A. Fredry, połączonej z muzyką
discopolo.

Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka w naszej szkole mieliśmy krótką przerwę od lekcji, ponieważ grupa
Świeżaki przygotowały, pod czujnym okiem pani Asi Komorowskiej i Lewandowicz, Festyn
Zdrowia. Ćwiczyliśmy muskuły, strzelaliśmy bramki jak najlepsi piłkarze, kręciliśmy hula hop lub skakaliśmy na skakance, musieliśmy wykazać się sprytem i refleksem. Podczas oglądania filmu edukacyjnego pt. „Śmietnik w twojej głowie”, odpoczywaliśmy. Na koniec była niespodzianka- pyszny poczęstunek, oczywiście zdrowy, przygotowany przez uczniów naszej szkoły: babeczki marchewkowe, sałatka owocowa, jogurty, kanapeczki oraz przepyszna pasta humus.