Miesięczne archiwum: Październik 2018

Warsztaty Ekologiczne w Oczyszczalni Ścieków Dębogórze.

W środę 24 października braliśmy udział w Warsztatach Ekologicznych  zorganizowanych przez p. Marzenę Jaworską. Tym razem udaliśmy się do Grupowej Oczyszczalni Ścieków
w Dębogórzu, oczyszczalni która działa od 1964 roku, a dzisiaj jest jedną z 10 najnowocześniejszych oczyszczalni w naszym kraju. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się szczegółowo jak unieszkodliwiane są nasze ścieki, zwiedzaliśmy także obiekty oczyszczalni.
Dowiedzieliśmy się także, czego nie wolno wylewać i wrzucać do kanalizacji i postanowiliśmy przestrzegać tego w swoich domach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Patriotyczna wycieczka na Westerplatte.

We wtorek 16 października uczniowie klas licealnych i szkoły branżowej udali się na wycieczkę na Westerplatte, miejsca tak szczególnego dla wszystkich Polaków, miejsca, które każdy powinien odwiedzić choć raz. Rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był naprawdę dobrą ku temu okazją.
W ciekawą, pouczającą, ekscytującą podróż do miejsca, w którym rozpoczęła się bolesna historia naszej Ojczyzny zabrał nas pan Wojciech Mińczykow, który z niezwykłą pasją opowiadał o historii Westerplatte i jego Obrońcach.
W hołdzie poległym Obrońcom Westerplatte zapaliliśmy znicze na Ich grobach, a pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża złożyliśmy wiązankę biało-czerwonych kwiatów.
To szczególne miejsce wywarło na nas duże wrażenie i zostanie w pamięci na długo.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15

Dzień Edukacji Narodowej i Otrzęsiny klas I

12 października w naszej szkole uczniowie klas pierwszych, po zaliczeniu zadań sprawdzających ich wiedzę o szkole, zostali pasowani na uczniów.
Gratulujemy Pierwszakom!
„Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie.
Uczysz wbrew temu, którego uczysz. I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz – pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.”
Tym cytatem Zofii Kucówny pani dyrektor Iwona Krumholc złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia edukacji Narodowej i…wręczyła okolicznościowe nagrody wyróżniającym się pracownikom.
Na zdjęciach życzenia od uczniów :) Były wiersze, kwiatki, kawki, herbatki, czekoladki
i… ciasto :) mniam :)