Miesięczne archiwum: Kwiecień 2019

Dwudniowa wycieczka klasy III LOS do Poznania.

W dniach 4-5 kwietnia 2019 uczniowie klasy III LOS wybrali się na pożegnalną wycieczkę do Poznania. Już od pierwszych chwil w pociągu wszystkim towarzyszył wyśmienity humor. Poznań zachwycił nas cudowną, letnią pogodą i piękną architekturą miasta.

Dzień 1

Prosto z pociągu udaliśmy się na Stary Rynek, aby wysłuchać hejnału z wieży Ratusza i obejrzeć trykające się koziołki, najbardziej znany symbol Poznania.
Niesamowite wrażenia czekały na nas w Muzeum Rogalowym, w którym nie tylko
zobaczyliśmy jak powstają słynne Marcińskie rogale, ale też dowiedzieliśmy się bardzo
dużo o historii Poznania, gwarze i wielu ciekawostkach związanych z miastem.
Po zwiedzeniu Starego Miasta (zamek, Fara, uliczki i fontanny) zasłużyliśmy na obiad, który zjedliśmy na rynku przy akompaniamencie muzyki Chopina, granej „na żywo”
Po krótkim odpoczynku w schronisku zwiedziliśmy jeszcze Park Cytadela, a wieczorem
ponownie dotarliśmy na pięknie oświetlony Rynek, gdzie w „Pijalni Czekolady” spędziliśmy miło czas.
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   21 22 23 24 25 26 27 28 29 30  32 33 34 35 36

Dzień 2

Ranek rozpoczęliśmy od przywitania się z koziołkami, tym razem był to pomnik na Placu Kolegiackim. Następnie udaliśmy się na lekcję muzealną do Muzeum Archeologicznego. Pojechaliśmy też na Ostrów Tumski, gdzie zwiedziliśmy słynną katedrę, w której
podziemiach znajdują się relikwia i grobowce pierwszych władców Polski. To tu
prawdopodobnie Mieszko I przyjął Chrzest Polski w 966r. Potem udaliśmy się nad Wartę,
a następnie odwiedziliśmy „Stary Browar”, w którym zjedliśmy obiadek.  Potem
pojechaliśmy do Poznańskiej Palmiarni, gdzie zachwyciła nas roślinność tropikalna i
motyle oraz ryby.  W drodze na dworzec zwiedziliśmy jeszcze Targi Poznańskie,
Filharmonię „Słowiki Poznańskie” i oglądaliśmy przepiękną architekturę miasta, w której nowoczesność pięknie komponuje się z zabytkowymi budynkami.
Poznań zachował nam się w pamięci jako przyjazne, ładne miasto. Ciężko było z niego
wyjeżdżać.

43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

Światowy Dzień Autyzmu

W dniu 6 kwietnia podczas podczas Gdyńskich obchodów Światowego Dnia Autyzmu
Grupa Teatyralna „BIS” wystąpiła na scenie InfoBoxu. Przedstawili scenkę teatralną
„A my wciąż bawimy się w teatr”.  Oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły byli z nami
rodzice i absolwenci. Było nam bardzo miło.

IMG-138712f23abea0267c0a26f1d0f6a0db-V_resized IMG-b8600b0dd78a3f275818756d19ad04c3-V_resized  IMG-05bf70b47166c4ff6563fba7b16bdbee-V_resized

Zawieszenie akcji strajkowej i nowe plany lekcji.

W związku z zawieszeniem akcji strajkowej zapraszamy wszystkich uczniów na zajęcia szkolne od poniedziałku 29.04.2019 według nowego planu lekcji.  Internat będzie czynny od niedzieli 28.04.2019 od godz. 18.00.

Dyrektor SOSW nr 2
                                                                                                                                       w Gdyni

NOWY PLAN LEKCJI LICEUM

NOWY PLAN LEKCJI SZKOŁA BRANŻOWA KL. I

NOWY PLAN LEKCJI SZKOŁA BRANŻOWA KL. II i III

Akcja protestacyjna pracowników Ośrodka

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

Koło NZZS „Solidarność Oświaty” oraz Ognisko ZNP przy SOSW nr 2 w Gdyni informuje, że od dnia 8 kwietnia 2019 przeprowadzona będzie najprawdopodobniej akcja protestacyjna pracowników Ośrodka w formie strajku bezterminowego. W szkole i internacie nie odbędą się zajęcia planowane. Ze względu na ograniczoną możliwość sprawowania opieki nad uczniami prosimy o wyrozumiałość i nie wysyłanie młodzieży do Ośrodka.

Koło NSZZ „Solidarność Oświaty”                                                         Ognisko ZNP

przy SOSW nr 2 w Gdyni                                                                      przy SOSW nr 2 w Gdyni

Tadeusz Pinkiewicz                                                                                    Beata Gajewska

Drodzy Rodzice  i Opiekunowie,

W związku z akcją protestacyjną pracowników Ośrodka planowaną od dnia 8 kwietnia do odwołania, może być brak możliwości zorganizowania planowych zająć dydaktycznych. W zaistniałej sytuacji dyrektor SOSW nr 2 prosi rodziców o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie. Dyrekcja podejmie wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie dzieciom, które przyjdą do szkoły bezpieczeństwa i opieki.

Będą Państwo na bieżąco informowani o formach i sposobie protestu pracowników oraz wpływie na funkcjonowanie szkoły i zapewnienie opieki dzieciom.

Dyrekcja SOSW nr 2 w Gdyni