Archiwa Czat

Rozpoczęcie roku szk. 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 1 września 2020 według następujących zasad i harmonogramu.

godz. 9.00 – uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej i Liceum

godz. 10.00 – uczniowie klas drugich Liceum

godz. 11.00 – uczniowie klas drugich Szkoły Branżowej

godz.12.00 – uczniowie klas trzecich Szkoły Branżowej i Liceum

Uczniowie nie wchodzą do budynku, tylko udają się na wskazane przez pracownika szkoły miejsce na boisku szkolnym.
W przypadku deszczu spotkania odbędą się tylko z wychowawcami w wyznaczonych salach.

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SOSW nr 2 W CZASIE PANDEMII

PROCEDURY W PRZYPADKU STWIERDZENIA ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

REGULAMIN INTERNATU NA CZAS PANDEMII

Podziękowanie dla C.H. „Riviera”

W imieniu nauczycieli i uczniów SOSW nr 2 w Gdyni, serdecznie dziękuję
Centrum Handlowemu RIVIERA w Gdyni za zakup sprzętu komputerowego
i przekazanie go za pośrednictwem Gminy Miasta Gdyni na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia na czas społecznej kwarantanny uczniom i nauczycielom,
którzy z różnych względów tego rodzaju narzędzi w domu nie posiadali.
Dziękując za sprzęt i wrażliwość społeczną, życzę zdrowia Państwa pracownikom
oraz szybkiego powrotu do pracy w dotychczasowym trybie.

Dyrektor SOSW nr 2
Iwona Krumholc

Akademia Dzielnicowa w naszej szkole.

AKADEMIA DZIELNICOWA w naszej szkole!

Celem programu jest podniesienie jakości życia mieszkańców Gdyni: dzieci, młodzieży i ich rodziców, poprzez wspieranie ich wszechstronnego rozwoju oraz realizację indywidualnych potrzeb w zakresie szeroko rozumianej opieki i edukacji.

Realizatorem zadań może być każdy podmiot i osoba prowadząca działania w obszarze edukacji, wspomagania rozwoju i opieki nad dziećmi w gdyńskich dzielnicach.

Na czym polega Program?

Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji i opieki nad dziećmi, możecie zgłosić chęć udziału za pomocą FORMULARZA, który wypełniony należy wysłać do 16 kwietnia na adres naszej szkoły: sekretariat@sosw2.edu.gdynia.pl i zaproponować działania, które chcielibyście realizować w naszej szkole.

Program potrwa do końca 2021 roku. Miasto Gdynia przeznacza na ten cel łącznie 1 000 000 zł ze swojego budżetu!

Jakie działania będą realizowane w gdyńskich szkołach w ramach Programu?

W ramach programu mogą być realizowane między innymi zajęcia edukacyjne, rytmika, spotkania z logopedą, warsztaty tematyczne, zajęcia plastyczne, sensoryczne, dedykowane dzieciom lub całym rodzinom.

Projekty będą mogły się odbywać w przedszkolach i szkołach, jak też klubach opieki oraz lokalach spełniających określone prawnie wymagania dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

Jak wygląda wynagrodzenia za realizowane działania?

Aż 90% wartości umowy będzie przekazana na konto realizatora zajęć do 3 dni od podpisania umowy, druga transza w wysokości 10% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Harmonogram:

Etap 1: Do 16 kwietnia 2020:

– złożenie wniosku

Etap 2: do 20 kwietnia 2020:

– ustalenie i opublikowanie listy wszystkich organizatorów zajęć na www.edukacja.gdynia.pl oraz stronie internetowej każdej placówki uczestniczącej w Programie

Etap 3: 20-30 kwietnia 2020:

– zawarcie umów: 90% wartości umowy będzie przekazana na konto realizatora zajęć do 3 dni od podpisania umowy, druga transza w wysokości 10% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Etap 4: 1 września 2020-31 grudnia 2021:

– realizacja zajęć

AKADEMIA DZIELNICOWA jest częścią FALOCHRONU DLA EDUKACJI – działań Miasta Gdyni mających na celu pomoc dla mieszkańców w sytuacji epidemii.

Program Szkoła Mistrzów w naszej szkole.

Program SZKOŁA MISTRZÓW wychodzi naprzeciw potrzebom gdyńskiej kadry pedagogicznej, a także odpowiada na problemy osób szkolących, trenerów i firm szkoleniowych. Z jednej strony dedykowany jest on kadrze pedagogicznej, gdyńskim Mistrzom uczącym najmłodszych gdynian, z drugiej – Mistrzom, którzy chcą dzielić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami właśnie z nauczycielami i dyrektorami szkół oraz przedszkoli.

Na czym polega Program?

Gdynia przeznaczy dla potrzeb Programu SZKOŁA MISTRZÓW 1.000.000 zł. W ramach programu sfinansowane mogą zostać szkolenia, kursy, seminaria i warsztaty, które pozwolą na rozwój merytoryczny i budowanie nowych kompetencji wśród gdyńskiej kadry pedagogicznej w roku bieżącym oraz przyszłym.

Kto może być realizatorem działań Programu?

Program SZKOŁA MISTRZÓW angażuje osoby i firmy szkoleniowe z obszaru szeroko pojętej edukacji, które zrealizują szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Dotyczy to:

  • szkoleniowców,
  • trenerów,
  • firm zajmujących się szkoleniami.

Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji, zachęcamy do przesłania wypełnionego FORMULARZA do 16 kwietnia na adres naszej szkoły: sekretariat@sosw2.edu.gdynia.pl

Jak wygląda wsparcie finansowe w Programie?

Pula środków zapewni około 5 000 godzin szkoleniowych. Płatności dla realizatorów zajęć będą dokonywane zaliczką w wysokości 50% wartości umowy do 3 dni od podpisania umowy. Druga część wynagrodzenia zostanie przekazana po realizacji zajęć.

Program potrwa do końca 2021 roku.

Harmonogram

Etap 1: do 16 kwietnia 2020:

– składanie wniosków przez realizatorów do publicznych szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych

Etap 2: do 20 kwietnia

– ustalenie i opublikowanie listy wszystkich realizatorów szkoleń na www.edukacja.gdynia.pl oraz stronie internetowej każdej placówki uczestniczącej w Programie

Etap 3: 20-30 kwietnia

– zawarcie umów: 50% wartości umowy zostanie opłacona w ciągu 3 dni od daty podpisania umowy, druga transza w wysokości 50% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

Etap 4:1 września 2020 -31 grudnia 2021:

– realizacja szkoleń, warsztatów i zajęć.

Program SZKOŁA MISTRZÓW jest częścią FALOCHRONU DLA EDUKACJI – działań Miasta Gdyni mających na celu pomoc dla mieszkańców w sytuacji epidemii.

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ)- materiały.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia, udostępniło materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej.

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl

Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.

Informację o Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Centrum Dietetycznym Online uznajemy za ważną ze względu na problematykę, której dotyczy, jak również ze względu na umożliwienie nauczycielom realizującym treści nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej wykorzystania udostępnionych zasobów edukacyjnych.

Zadaniem szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym ugruntowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się[1].  Realizacja tego zadania oparta jest głównie na ustalonych w podstawie programowej celach kształcenia i treściach nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej.

Poniżej przekazujemy również linki do dokumentów: 

Pismo do dyrektorów szkół w sprawie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Ulotka Centrum Dietetyczne Online

Łączę wyrazy szacunku 

Alina Teresa Sarnecka

Dyrektor
Departament Podręczników, Programów i Innowacji

[1] Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz. U. poz. 356)

Mikołajki

W tym dniu na przerwach nie było nudno, ponieważ Samorząd Uczniowski przygotował gry i zabawy. Każdy znalazł dla siebie coś, w czym się dobrze czuł. Niektórzy rozwiązywali krzyżówki, rebusy, szukali wyjścia z labiryntu. A ci co lubią sport mogli zmierzyć się podczas spaceru na równoważni, gry w kosza i  unihokeja. Było bardzo dużo atrakcji i bardzo wesoło, a za dobrze wykonanie zadania każdy uczestnik otrzymywał coś słodkiego.

Wywiadówka biesiadna

W naszej szkole biesiadna  wywiadówka  to już tradycja.
Rodzice i nauczyciele zasiadają do wspólnego stołu, który ugina się od smacznych
ciast i aromatycznej kawy. Rodzice  pierwszoklasistów mają wtedy okazję poznać   wszystkich pracowników ośrodka. Każdy pracownik opowiada o swojej pracy.
Pani Dyrektor przedstawia koncepcję pracy szkoły.
W ten sposób budujemy dobre relacje z rodzicami.

Resized_20190917_165123

Resized_20190917_170417(1) Resized_20190917_170417 Resized_20190918_151256