JESTEŚMY W FINALE PROGRAMU „SOLVE FOR TOMORROW”

W listopadzie zeszłego roku nauczycielka informatyki
w naszej szkole p. Patrycja Lorenz-Rożniecka zgłosiła się wraz z uczniami do konkursu organizowanego przez firmę „Samsung” pt. Solve for Tomorrow – rozwiązania jutra.
W konkursie uczestniczyło 256 szkół z całej Polski.
Pomysł naszego projektu spodobał się na tyle, że okazało się, że przeszliśmy do półfinału, w którym uczestniczyło już tylko 30 szkół. Uczniowie wraz z nauczycielką przez ponad miesiąc brali udział w warsztatach organizowanych przez firmę Samsung metodą projektową „Design Thinking”.
W półfinale nakręciliśmy film konkursowy
pt. „Kolory różnorodności”, który dotyczył tak bliskiej nam tematyki braku akceptacji. Praca nad filmem była bardzo wyczerpująca, ale efekt naszej pracy poprowadził nas do wielkiego finału! JESTEŚMY W FINALE!!! Jesteśmy w gronie 12 najlepszych szkół w kraju i będziemy walczyć
o zwycięstwo.  Na ostatnim etapie programu zespoły finałowe będą doskonalić efekty swojej pracy, korzystając z najlepszej ekspertyzy technologicznej i kompetencji biznesowych wolontariuszy Samsung. Weźmiemy także udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli w dwudniowym zjeździe w Centrum Nauki Kopernik w dniach 8-10 marca.
To doskonała okazja do integracji między zespołami z całej Polski oraz do inspirujących spotkań i warsztatów również dla ich opiekunów. Program zakończy się sesją Demo Day oraz uroczystym ogłoszeniem zwycięzców podczas gali finałowej w kwietniu 2024 roku.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministra Edukacji, Ministra Cyfryzacji, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Centrum Nauki Kopernik, oraz UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Trzymajcie za nas kciuki!!!