Solve for Tomorrow Campus.

Solve for Tomorrow Campus.
Integracja, nauka i współpraca finalistów programu w Centrum Nauki Kopernik – nasza drużyna w Warszawie!

W dniach 9 i 10 marca nasza drużyna w składzie opiekun projektu Pani Patrycja Lorenz-Rożniecka, uczniowie Antoni Komorowski i Amelia Staszkiewicz wzięliśmy udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowym zjeździe w Centrum Nauki Kopernik.
Wprowadzeniem do pierwszego dnia campusu były wykłady pracowników Samsung: Magdaleny Rokickiej i Tomasza Kellera na temat kultury koreańskiej oraz działalności Samsung R&D w Polsce.
W części praktycznej finaliści wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w laboratoriach Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Zajęcia rozwijały umiejętność krytycznego myślenia i komunikacji poprzez wspólne projektowanie rozwiązań. Miały także charakter integracyjny. Drugiego dnia finaliści spotkali się z pracownikami Samsung, którzy jako wolontariusze poprowadzili wykłady związane z wykonywaną przez siebie pracą i potrzebnymi w niej kompetencjami: Olaf Krynicki – na temat sztuki wystąpień publicznych, Karol Termena o Al. Oraz technologiach mobilnych, Anna Zagórska – o pułapkach w interpretacji badań naukowych, Magdalena Olborska – o aktywnościach wokół cyfrowego dobrostanu. Solve for Tomorrow Campus był ostatnim wspólnym spotkaniem uczestników przed wielkim finałem III edycji programu. Demo Day oraz uroczyste ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w kwietniu tego roku.

Nasz drużyna spędziła fantastyczny czas w Warszawie, czekamy na kolejne relacje!