Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny „Najsprawniejszy w zawodzie”

9 listopada 2016r. nasi uczniowie klasy I Kucharz ; DAWID DĄBROWSKI i PATRYK KASPROWICZ wraz z nauczycielem p. Elżbietą Piskorz udali się na Gastronomiczny Konkurs Wojewódzki „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”, który odbył się w Gdańsku. Tematem przewodnim konkursu były „Warzywne przystawki-odżywiaj się zdrowo i kolorowo”. Chłopcy pod czujnym okiem Pana Zbyszka Weissgerbera – naszego szkolnego Mistrza Kuchni szlifowali umiejętności potrzebne do wykonania spring rollsów. Choć zadanie – jak na uczniów pierwszej klasy – nie było łatwe. Ogromne zainteresowanie zawodem oraz silna motywacja chłopców spowodowała, że uczniowie poradzili sobie z zadaniem. Swoim zaangażowaniem, samodzielnością i wytrwałością w pracy zostali zauważeni przez Prezesa Fundacji „Sprawni Razem” i otrzymali Nagrodę Specjalną, która sprawiła dużą radość.
1 2
                                                                                                                  Szkolne eliminacje do konkursu
3
4

Wielość składników na stanowiskach zapowiada jak ciężka praca czeka chłopców w ciągu najbliższych dwóch godzin, a sprawne krojenie warzyw budzi podziw Prezesa Fundacji „Sprawni Razem”

5 6
Proszę, jakie zaangażowanie wykazują uczniowie. Trzeba nie lada umiejętności przy zwijaniu spring rollsów.

7
Uff…, skończone zadanie.

8 9
Nagroda specjalna dla uczniów naszej szkoły wręczona przez prezesa Fundacji „Sprawni Razem” i uczestnicy VI Wojewódzkiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”